“Đukanović zarobljen u vremenu šverca“
Bulatović je u intervjuu podgoričkim ''Vijestima'' za svoje nekadašnje saradnike rekao da su oni sada drugi ljudi.
“Dođe mi da im poručim da ono što se radilo do 1995. godine ne može da se radi danas. Koriste politički autoritet da zarađuju pare, ucenjuju ljude'', rekao je Bulatović i dodao da sve funkcioniše na principu “ja tebi, ti meni” bez ikakvog poštovanja privrednih zakna.
Razlaz zbog Slobe ili šverca?
Bulatović i Đukanović su se razišli 1997. godine, nakon odluke bivšeg premijera da se, uz podršku SAD, ogradi od zajedničkg političkog mentora Slobodana Miloševića. Bulatović kao pravi razlog za razlaz navodi šverc.
“Rekao sam im tada se sve mora prekinuti i vratiti pod okrilje zakona, ali je bilo teško prekinuti bilo kakav dotok novca sa sumnjivim partnerima. Nisam video tu želju da su hteli prekinuti i vratiti se u bilo kakvo normalno poslovanje'', naveo je Bulatović i dodao da zna da je bilo dovoljno za bilo kakav posao u Crnoj Gori da odete i da vas primi Svetozar Marović, i da sve bude apslutno rešeno.
“Žao mi je što sam doprineo pobedi DPS-a“
Bulatović je rekao da žali što je pomogao pobedi jedinstvenog DPS-a 1996. godine, jer, kako kaže, da su tada izgubili naučili bi da je vlast promenjiva, da postoje putevi kompromisa i da se sa partijama mora sarađivati. Rascep unutar DPS je počeo oko gomilanja bogatstva u pojedinim krugovima, rekao je Bulatović.
“Tada Crna Gora dolazi na jednu potpuno nestabilnu poziciju koja, nažalost, traje i do dana današnjeg. Umesto da se svi objedinjavamo u nekoj građanskoj verziji mi smo se tako duboko pocepali da je krajnji rezultat te podele i podela tog srpsko-crnogorskog nacionalnog korpusa sa rezultatima kakvi su danas, a koji su za Ginisa. Crna Gora je jedina država u Evropi koja nema većinski narod i jezik", naveo je Bulatović.
Stvorena kolateralna država
On kaže da Crnu Goru vidi kao kolateralnu državu. Hteo je, kaže, da spase onu veliku Jugoslaviju, ali je nedavno pročitao da su u raspad bili umešani Stejt department i MMF i shvatio da se borio za nešto što je unapred bilo osuđeno na propast.
“Crnogorska nezavisnost je sada neprikosnovena i ništa se bitnije politički ne može promeniti, ali je fakat da u ekonomskom i političkom smislu nedostaje priča o perspektivi", poručio je Bulatović.