Građanima po 1.850 evra od akcija!
Znači ipak ste naseli i kliknuli na ovu "vest"?! Znate da je 1. april, znate da je vlast do sada nebrojeno puta davala lažna obećanja, i VI STE OPET NASELI???
Ipak, dakle, nada umire poslednja. Nažalost, niko vam neće dati 1.850 evra, u Srbiji je prodato praktično sve što može da se proda, a jedini način da naredni 1. april možda dočekamo u nekom boljem raspoloženju, sa više vere u život je da se za to potrudimo sami.
Inače, ne znamo da li je samo kod nas u redakciji takav utisak, ali postoji mišljenje da su nekada prvoaprilske šale bile smešnije i uspešnije.
Na primer, pre nešto više od 30 godina, tačnije 1977. godine britanski "Gardijan" na čak 7 strana objavio reportažu o San Serifeu, izmišljenoj državi u Indijskom okeanu. Reportaža je imala kompletan opis dva glavna ostrva, zatim detaljnu priču o izmišljenoj prestonici Bodoni, pa čak i o vođi te zemlje, generalu nazvanom Pika. Redakcija "Gardijana" bila je 'zatrpana' telefonskim pozivima čitalaca koji su poverovali u istinitost reportaže i želeli da otputuju u tu nepoznatu zemlju.
U šale se još pre toga uključio i britanski "Bi-Bi-Si" koji je 1957. godine objavio da Švajcarci špagete beru na drveću. Neverovatno, ali nakon toga se javilo na stotine ljudi koje je zanimalo gde mogu da nabave takvo drvo.
A godine 1997. mnogi korisnici neta su dobili mejl da internet 1. aprila neće raditi "kako bi roboti mogli da pregledaju njegov sadržaj i očiste ga od stranica koje više nisu u funkciji".
A 1962. godine televizori u boji su još bili retkost. Švedska televizija je to iskoristila i gledaocima plasirala informaciju da svoje prijemnike mogu da pretvore u one u boji ako preko aparata navuku par najlon čarapa.
Na Aljasci je 1974. godine jedan šaljivdžija je zapalio nekoliko stotina guma na vrhu vulkana Mt. Edgekumbe. Iako je vulkan poslednji put imao erupciju više od 2000 godina pre Hrista, gusti crni dim koji se uzdizao visoko na nebu, prestravio je stanovnike.