"I mrtvi optuženi za ratne zločine"
Objavljujući ovaj dokument, televizija ''Hajat'' pozvala se na podatke Dokumentacionog centra RS za istraživanje ratnih zločina, uz objašnjenje na stranicama teleteksta da će dokument svakodnevno biti dopunjavan, pišu "Nezavisne novine".
Velimirović je rekao da taj spisak nema nikakvu važnost niti vezu sa stvarnim stanjem na terenu, te da je nastao dokumentovanjem vojnih, policijskih i svakih drugih izvora i beleški.
On pojašnjava da je takav spisak napravljen oko 2000. godine i to od vojnih, policijskih i podataka i dokumenata korištenih tokom rata.
"Ne znam zbog čega `Hajat` sada objavljuje taj spisak. Vjerovatno zbog nekih dnevnopolitičkih stvari ili da RS plaši tim imenima", kaže Velimirović, dodavši da se takav spisak nalazio na internetu i da ga može napraviti svako ko je spreman na analizu dokumenata i novinskih članaka objavljivanih tokom rata i posle rata.
On je napomenuo da spisak u izvornom obliku, odnosno od kada je nastao, ima preko 3.500 imena i da je dugo bio na internet stranicama Dokumentacionog centra RS, koji je kasnije postao Kancelarija za saradnju sa Haškim tribunalom i istraživanje ratnih zločina.
Simo Tuševljak, koordinator Tima MUP-a RS za istraživanje i dokumentovanje krivičnih djela ratnog zločina, kaže da u RS takav spisak MUP-a ne postoji.
"Ne znam koji je to spisak i MUP RS nikada nije objavio taj, niti bilo koji spisak osumnjičenih za ratne zločine niti tako nešto postoji", kaže Tuševljak.