Stigle ostavke ministara i izmene u Vladi
Izmene Zakona o vladi dobile su podršku 129 poslanika, a Zakona o ministarstvima nešto manju - 127, a u Skupštinu su stigle i ostavke 14 ministara, koje su upućene iz kabineta premijera Mirka Cvetkovića.
Među njima se nalaze ostavke ministara koji ostaju bez funkcija, kao i onih čijim će se ministarstvima pridodati resori.
Usvajanjem pojedinih amandmana zakonski predlozi vlade su delimično korigovani, pa će u rekonstruisanom kabinetu Mirka Cvetkovića, na predlog Saveza vojvođanskih Mađara, biti Ministarstvo za manjinska prava, državnu upravu i lokalnu samoupravu, u čijem je nazivu promenjen red reči.
Takođe, poslanici su podržali i jedan od amandmana Lige socijalidemokrata Vojvodine, kojima se kao obaveza Ministarstvu finansija stavlja povraćaj imovine i izvornih prihoda lokalnim samoupravama i autonomnim pokrajinama.
Poslanici su podržali inicijativu LSV, kojom se Ministarstvo za ljudska i manjinska prava obavezuje da će obezbediti rad Komisije za utvrđivanje odgovornosti za kršenje ljudskih prava, odnosno Komisije za lustraciju.
Parlamentarce u ponedeljak, 14. marta, kada se vrate u skupštinske klupe, čeka nastavak prve redovne sednice koja je prekinuta 8. marta i rasprava o odlaganju popisa stanovništva i poljoprivrede.
Poslanici Skupštine, mada fokusirani na raspravu i glasanje, osvrnuli su se i na godišnjicu ubistva premijera Zorana Đinđića.
Liberali su poručili da je preduslov za rasvetljavanje političke pozadine tog ubistva saslušanje i istraga protiv predsednika Demokratske stranke Srbije Vojislava Koštunice, a DSS je uzvratio da politička pozadina ubistva Đinđića, ukoliko postoji, treba da se ispita, ali da nije "u ataru DSS, već onih koji su sarađivali s kriminalcima i posećivali njihove kuće".