Četvrtak 25. 4. 2024.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
73
Nedelja 11.09.2016.
18:53
Informer A
U slučaju nekog novog napada NATO pakta na Srbiju ili Republiku Srpsku u sukob bi se sasvim sigurno direktno umešala Rusija i to bi najverovatnije bio početak velikog, evropskog rata, upozorava se u poverljivom izveštaju američke tajne službe CIA koji je pre nešto više od mesec dana dostavljen komandi zapadne vojne alijanse u Briselu.
Nedelja 11.09.2016.20:03
Недавно је премијер најавио измену Закона о трансплантацији органа у правцу претпостављене сагласности свих грађана. И као правник и као премијер морао је да зна да је то још једно грубо кршење Устава. У Републици Србији постојећи Закон о трансплантацији органа, у скорије време може бити измењен или замењен новим, према информацијама које су раније објављене у медијима, а саопштене од стране проф. др Миленка Стојковића који је члан Комисије за трансплантацију ткива и ћелија, која је формирана од стране Владе Републике Србије. Комисија за трансплантацију ткива и ћелија и Комисија за трансплантацију органа, предложиле су да се постојећи Закон о трансплантацији измени тако што би, када се исте измене усвоје или када се донесе потпуно нови закон, сви грађани Србије постали донатори. Уколико би се донео такав Закон, а то није немогуће уз овакву осиону владајућу гарнитуру на челу са Вучићем, било би то грубо кршење уставних права грађана Републике Србије на слободу, предвиђених у другој глави – Људска и мањинска права и слободе Устава Републике Србије, а посебно одредби члана 25. Устава РС. Предлог је да сви грађани од рођења, па до смрти дају „претпостављену сагласност“, за донирање органа, а они грађани који то неће, мораће у општини и суду да потпишу формулар, да неће да буду донори, те ће Министарство унутрашњих послова Републике Србије, водити базу података, оних који су одбили да буду донори, а лекари ће имати дужност да провере, да ли се грађанин чије органе желе да узму, налази у евиденцији МУП-а или не.Потребу за овим законом предлагачи правдају чињеницом да смо земља са најмање регистрованих донора и да немамо довољно ткива за трансплантацију. Зашто је мало грађана потписало донорску картицу и завештало органе? Многи имају страх да их доктори неће савесно лечити у кризним ситуацијама, ако су потписали донорску картицу и исту сматрају као добровољно потписану смртну пресуду. Због многих неправилности у српском здравству, многи иду код лекара само кад је критично и нажалост многи оду прекасно, јер се на прегледе чека и по неколико месеци, многи имају предрасуде, страх и зазирање од ове хумане, али све омраженије струке у јавности, коју су искварили несавесни појединци. Шта ће бити када се уведе „претпостављена сагласност“, ако је до сада било овако? Неће се много побољшати ситуација, али ће многи необавештени грађани бити угрожени, а нарочито они који се не региструју против ове сулуде и изопачене идеје претпостављене сагласности.– Да ли ће грађане Србије неке криминалне групе организовано хватати, као животиње, помало онеспособљавати, те предавати лекарима, који ће констатовати да од појединца нема ништа, али да може да буде донор? – Да ли ће корумпирани лекари мало мање савесно лечити појединце који су претпостављени донори, а „давати све од себе“ по Хипократовој заклетви да спасу живот онима који су потписали да неће да буду донори?Пошто је дискутабилан и појам мождане смрти, практично донори су спремни да „буду уб,ијени“ руком доктора да би некоме другоме евентуално продужили живот. Ко је спреман да прихвати такву реалност, тај треба да да сагласност, а она никако не сме бити претпостављена. Зато рецимо одлучно НЕ оваквом Закону о претпостављеном донорству или изменама постојећег Закона о трансплантацији органа. Овакав закон био би одлична потпора за даљу корупцију власти и организовани криминал, а сигурност и право на живот грађана додатно угрожени.
Nedelja 11.09.2016.20:05
Живела братска Русија и Путин . Живело Православље .
Nedelja 11.09.2016.20:12
Россия — священная наша держава, Россия — любимая наша страна. Могучая воля, великая слава — Твоё достоянье на все времена! Славься, Отечество наше свободное, Братских народов союз вековой, Предками данная мудрость народная! Славься, страна! Мы гордимся тобой! От южных морей до полярного края Раскинулись наши леса и поля. Одна ты на свете! Одна ты такая - Хранимая Богом родная земля! Славься, Отечество наше свободное, Братских народов союз вековой, Предками данная мудрость народная! Славься, страна! Мы гордимся тобой! Широкий простор для мечты и для жизни Грядущие нам открывают года. Нам силу даёт наша верность Отчизне. Так было, так есть и так будет всегда! Славься, Отечество наше свободное, Братских народов союз вековой, Предками данная мудрость народная! Славься, страна! Мы гордимся тобой!
Nedelja 11.09.2016.22:48
Россия — священная наша держава, Россия — любимая наша страна. Могучая воля, великая слава — Твоё достоянье на все времена! Славься, Отечество наше свободное, Братских народов союз вековой, Предками данная мудрость народная! Славься, страна! Мы гордимся тобой! От южных морей до полярного края Раскинулись наши леса и поля. Одна ты на свете! Одна ты такая - Хранимая Богом родная земля! Славься, Отечество наше свободное, Братских народов союз вековой, Предками данная мудрость народная! Славься, страна! Мы гордимся тобой! Широкий простор для мечты и для жизни Грядущие нам открывают года. Нам силу даёт наша верность Отчизне. Так было, так есть и так будет всегда! Славься, Отечество наше свободное, Братских народов союз вековой, Предками данная мудрость народная! Славься, страна! Мы гордимся тобой!
Nedelja 11.09.2016.20:45
Nedelja 11.09.2016.22:57
Nedelja 11.09.2016.20:07
Живела братска Русија и Путин . Живело Православље .
Nedelja 11.09.2016.22:57
Nedelja 11.09.2016.20:07
Живела братска Русија и Путин . Живело Православље .
Nedelja 11.09.2016.20:07
Живела братска Русија и Путин . Живело Православље .
Nedelja 11.09.2016.20:13
Россия — священная наша держава, Россия — любимая наша страна. Могучая воля, великая слава — Твоё достоянье на все времена! Славься, Отечество наше свободное, Братских народов союз вековой, Предками данная мудрость народная! Славься, страна! Мы гордимся тобой! От южных морей до полярного края Раскинулись наши леса и поля. Одна ты на свете! Одна ты такая - Хранимая Богом родная земля! Славься, Отечество наше свободное, Братских народов союз вековой, Предками данная мудрость народная! Славься, страна! Мы гордимся тобой! Широкий простор для мечты и для жизни Грядущие нам открывают года. Нам силу даёт наша верность Отчизне. Так было, так есть и так будет всегда! Славься, Отечество наше свободное, Братских народов союз вековой, Предками данная мудрость народная! Славься, страна! Мы гордимся тобой!
Nedelja 11.09.2016.20:07
Живела братска Русија и Путин . Живело Православље .
Nedelja 11.09.2016.20:07
Живела братска Русија и Путин . Живело Православље .
Nedelja 11.09.2016.20:14
Nedelja 11.09.2016.20:07
Живела братска Русија и Путин . Живело Православље .
Nedelja 11.09.2016.20:46
Nedelja 11.09.2016.20:07
Живела братска Русија и Путин . Живело Православље .
Nedelja 11.09.2016.20:07
Живела братска Русија и Путин . Живело Православље .
Nedelja 11.09.2016.20:44