Petak 15. 11. 2024.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
5
Ponedeljak 28.03.2016.
11:12
Vestionline #Commented 45 and 46 rows # #Changed code from 45-46 A
Jaka retorika s jedne strane, i nečinjenje ničega s druge - siguran demagoški recept za propast i način na koji ne možete da sačuvate ni nacrtanu ovcu na papiru, a kamoli deo države - e tako srpski političari brinu o Kosovu i Metohiji. Ovaj put oglasio se predsednik Nikolić kroz usta svoje savetnice Stanislave Pak.
Ponedeljak 28.03.2016.12:12
Nisam čuo od bilo kog običnog čoveka da treba menjati USTAV . Ko traži promenu Ustava ? EU zlikovci , NATO pakt , šipptarri sa Kosova , SNS ološ iz Beograda , Nevladine organizacije svi bi oni da još malo pocepaju Srbiju a niko da nam kaže ono čuveno "koliko Srbija treba da bude mala da po njima ne bi bila velika"? Ustav ne treba menjati ni po koju cenu jer bilo koja promena vodi potpunom nestanku SRBIJE .
Ponedeljak 28.03.2016.12:30
Наша прошлост у којој смо имали искуство НАТО бомби (и то не само ми у Србији већ и Срби у Републици Српској) обавезује нас да не будемо чланица тог војног савеза. Но и наша садашњост у виду стравичних терористичких напада у Паризу и Бриселу говори нам да чланство у тој војној алијанси не доноси гаранцију безбедности, а да при томе представља изузетно скуп рекет који мали плаћају великим ради „заштите“. Падају у воду и аргументи натовских лобиста попут Јелене Милић како, ето, нове чланице добијају огромне милијарде инвестиција. Пример Хрватске довољно говори да је прича о „великим инвестицијама“ само јефтин маркетинг.Не само због прошлости и садашњости већ и због будућности Србија не треба и не сме да постане чланица НАТО-а. Тиме би не само доживела још једно историјско понижење већ би затворила врата према истоку. И то не само према Русији већ и према Кини која је јасно и дипломатски саопштила да јој смета ширење НАТО-а јер то угрожава њене инвестиције у тим земљама. Историјски и емоционални, али и рационални политички и економски разлози говоре да Србија не треба да постане чланица овог војног савеза који се од одбрамбене алијансе трансформисао у агресивног глобалног жандара.
Ponedeljak 28.03.2016.12:30
При томе у НАТО лобисте не сврставамо само госпођу Милић, која успева да после сваког наступа због једностраности, агресивности и антируског патоса повећа у јавности број противника чланства у Атлантском пакту за један проценат, већ и све оне политичаре, странке и медије који отворено или перфидно промовишу „користи од чланства“. Поред ДС-а, у чијим редовима су познати пронатовски политичари, имамо и готово чисту „НАТО коалицију“ Тадић–Јовановић–Чанак. Њихова политика се своди, осим на очајнички покушај преласка цензуса, на три циља – чланство у НАТО-у, признање независности Косова и увођење санкција Русији. Не треба много трошити речи на то колико би било опасно да таква коалиција с таквим циљевима дође на власт – имали бисмо тежак унутрашњи раскол који би водио ка сукобима, а могуће и ка грађанском рату.

Komentari na ovom sajtu su odgovornost autora komentara i ne predstavljaju stavove redakcije Vesti online.

Svi komentari prolaze moderaciju pre nego što će biti objavljeni na sajtu Vesti online.

Redakcija Vesti online zadržava pravo da komentar ne objavi ili objavi i naknadno izbriše, bez obaveze pojašnjenja autoru komentara za razloge neobjavljivanja ili brisanja.

Komentari koji sadrže govor mržnje ili nasilje, pretnje ili vulgarnosti, koji podstiču diskriminaciju na bilo kojoj osnovi i izražavaju netrpeljivost, koji ne odgovaraju temi vesti na koju se komentariše, neće biti objavljeni.

(Komentar mogu da ostave samo prethodno registrovani korisnici Vesti online)*

VAŠ KOMENTAR (max. 1000 karaktera)