Ponedeljak 23. 12. 2024.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
14
Sreda 23.11.2011.
10:05
NIN #Commented 45 and 46 rows # #Changed code from 45-46 A
Lider URS-a Mlađan Dinkić izjavio za novi broj NIN-a, da je najveći problem poslednje vlade taj što nije imala premijera. Premijeru zameram samo jednu stvar - to što nije bio premijer, kazao je Dinkić NIN-u.
Sreda 23.11.2011.11:16
Za premijera zna cela Srbija. Odgovor na njegovo postavljanje je bi " Gde ga samo izvuce"! Kada dajes komentare prvo podji od sebe ! Ko vas politicara je poznato " Stranka to sam ja " koju ste preuzeli od komunista....
Sreda 23.11.2011.11:20
Ne zanima me apsolutno niko na sledećim izborima, jedino što sigurno znam je da ću voditi anti kampanju protiv ovog čoveka, jer ako uđe i u sledeću vladu/vlast smatraću to svojim ličnim porazom.
Sreda 23.11.2011.11:28
Неће нико да прими Јеремића!? Ме не мој!? Како то сад испаде? Ви сте "демократе" годинама пљујете српски народ код истих тих што вам залупе врата пред носом. Причате да сте другачији, да ви нисте као они Срби. А изгледа да њих то не занима на жалост и вас сматрају Србима. Србима који немају достојанства ни поноса, који пристају на сваку уцену и најгоре ултиматуме и теби је чудно што вас љигавце, продане издајничке душе нико не респектује!? Стварно чудно!?
Sreda 23.11.2011.12:53
Mada je zakonom jasno propisano šta je to domaći a šta uvozni proizvod, za neke od njih, poput Fijatovog automobila punto, nije uopšte jasno o čemu je tu reč. Država ga štiti kao domaći proizvod, mada je u pitanju tuđe privatno preduzetništvo u koje su građani Srbije uložili čak 300 miliona evra, a da ih niko nije pitao da li im je po volji ili ne. Ako je u pitanju strani proizvod, a poznato je da država i njena carina ne naplaćuju na njega zakonom propisane dažbine, onda je neko ozbiljno zloupotrebio svoj položaj i svesno smanjio budžetski prihod.
Sreda 23.11.2011.12:54
Ne treba zaboraviti ni ponižavajući činjenicu da nijedan deo tog automobila nije proizveo domaći proizvođač-kooperant, niti iko od njih ima ugovor o proizvodnji delova. Ali, ako ne mogu Srbi, mogu Slovenci. U Batočini kod Kragujevca, pompezno je otvorena fabričica elektroopreme Grah automotive koja se približila pogonima Fijata u Kragujevcu iz sasvim razumljivih razloga. Nesebičnu pomoć u dovođenju ovog proizvođača iz Slovenije dao je po običaju ministar Dinkić, koji je, u znak podrške Grahu, doveo i Mirka Cvetkovića u Batočinu "da ga pokaže" investitoru, kao dokaz koliko mu je biznis stabilan u Šumadiji.
Sreda 23.11.2011.12:54
Verovatno da ne postoji država u svetu koja stranom investitoru nudi da mu predsednik vlade svečano uruči ugovor kao "izdržavanom licu", garantuje siguran profit, plati mu po 4-5 hiljada evra za svakog zaposlenog i obezbedi veliku i skupu medijsku pažnju, u stvari, besplatan marketing kakav domaći mučenici (i mali i srednji) mogu samo da sanjaju. Lako je zaključiti da od ovakvih "uvođenja u posed" zarađuje i stranačka falanga, koja ima svoga ministra za lukrativne delatnosti. Nije joj to prvi, a po svemu sudeći, ni poslednji put.
Sreda 23.11.2011.12:55
Ozbiljniji cinik bi ovde s punim pravom mogao da potvrdi Tadićevo gledanje na stvar: nigde nijedna druga država neće uložiti u stranog investitora kao ova ovde, i nigde, niko i ni pod kakvim okolnostima neće tako svečano i pompezno dočekati svaku stranu firmicu, kao dokaz velikih pobeda velikih ekonomskih reformatora, kalibra Božidara Đelića, Mlađana Dinkića, Aleksandra Vlahovića i mnogih znanih i neznanih poglavica posunovraćene srpske tranzicije...
Sreda 23.11.2011.12:56
Takva sektaška korporacija smeštena u institucije državnog kapitalizma ne vuče za rukav strance iz plemenitih pobuda kako bi rešila socijalnu katastrofu u Srbiji, nego to radi prevashodno da bi zaradila svoju provodadžijsku proviziju i što duže opstala na političkom tržištu.
Sreda 23.11.2011.13:26
Još polovinom 1999. godine, sam par meseci po okončanju NATO bombardovanja, američki Kongres službeno je izdvojio 25 miliona dolara na ime pomoći demokratizaciji Srbije. Početkom 2000. godine Kongres je izdvojio još 10 miliona dolara, koji su raspoređivani posredstvom agencije USAID, a preko državnih "nevladinih organizacija", kao što je IRI, za koju se tvrdi da deluje "brzo i efikasno kao CIA".
Sreda 23.11.2011.13:26
Britanci su u podršci opoziciji učestvovali sa oko tri miliona funti i to preko državne fondacije Vestminster. Nemci su tokom jula, avgusta i septembra 2000. učestvovali sa preko 20 miliona maraka, a posredstvom fondacije Stiftungen, te partija CDU i SPD. Norveška vlada isprsila se sa prilogom od oko šest miliona maraka, a fondacija Džordža Soroša je zvanično tokom 2000. u srpsku opoziciju "investirala" 12 miliona maraka. Ispostavilo se da je najmanje darežljiva bila Francuska, koja je iz neformalnih fondova izdvojila tek oko milion maraka, koje su uglavnom utrošene na Otpora i "Belu knjigu" G-17 plus.
Sreda 23.11.2011.13:27
Novac je, kaže se, u Srbiju dolazio kanalima koji se u takvim situacijama podrazumevaju: diplomatskom poštom ili uplatom na privatne račune "anonimnih osoba" u stranim bankama, a najčešća destinacija u ovom slučaju bila je Budimpešta. Formalno su sredstva namenjivana za finansiranje predizbornih kampanja, za štampanje propagandnog materijala, za snimanje spotova, za organizovanje hepeninga i koncerata pokreta Otpor (kojih je bilo preko 40 diljem Srbije), za finansiranje istraživanja javnog mnjenja i formiranje CESID-a, za nezavisne posmatrače na izborima itd.
Sreda 23.11.2011.13:28
Veliki deo novca otišao je na nezavisne medije. Isključivo zahvaljujući stranoj finansijskoj pomoći, najčešće od "nepoznatog donatora", Radio B- 92, čije je emitovanje vlast ometala, mogao je tokom predizborne kampanje, na primer, da se čuje u celoj Srbiji. Finansijskom "podmazivanju" i logistici (satelitski i internet prenosi, honorari saradnika), bili su podvrgnuti i neki elektronski mediji u Rumuniji i Republici Srpskoj, odakle su takođe emitovani ustanički propagandni programi.
Sreda 23.11.2011.13:29
Da je ovakva istina bila dostupna javnosti tokom priprema za 5. oktobar, procenjuje list, Miloševićeva propaganda bi lako od opozicije napravila agente NATO i nacionalne izdajnike, a narod joj to ne bi oprostio.

Komentari na ovom sajtu su odgovornost autora komentara i ne predstavljaju stavove redakcije Vesti online.

Svi komentari prolaze moderaciju pre nego što će biti objavljeni na sajtu Vesti online.

Redakcija Vesti online zadržava pravo da komentar ne objavi ili objavi i naknadno izbriše, bez obaveze pojašnjenja autoru komentara za razloge neobjavljivanja ili brisanja.

Komentari koji sadrže govor mržnje ili nasilje, pretnje ili vulgarnosti, koji podstiču diskriminaciju na bilo kojoj osnovi i izražavaju netrpeljivost, koji ne odgovaraju temi vesti na koju se komentariše, neće biti objavljeni.

(Komentar mogu da ostave samo prethodno registrovani korisnici Vesti online)*

VAŠ KOMENTAR (max. 1000 karaktera)