0
Utorak 15.03.2016.
18:25 >> 21:13h

Zvezdi triler: Miler zakucao Zagrepčane!

Crveno-beli su poveli 1:0 u polufinalnoj seriji plej-ofa ABA lige. U triler završnici, Crvena zvezda je posle produžetaka pobedila Cedevitu 97:88 pred 7.000 gledalaca u dvorani "Aleksandar Nikolić". Posle 40 minuta bilo je 82:82.

ABA liga
Udarna igla crveno-belih: Tarens Kinsi pogađao kad je trebalo

Imala je četa Dejana Radonjića mnogo sreće u prvih 40 minuta. Gosti su veći deo meča imali vođstvo, ali je Jović 10 sekundi pre kraja doneo Zvezdi izjednačenje - 82:82. Plej Zagrepčana Džejkob Pulen imao je šut za pobedu, ali je promašio.

U produžetku druga priča - dominacija crveno-belih. Sa dve uzastopne trojke Kinsija i Milera, domaćin se odlepio i prelomio meč. Zvezdini Amerikanci diktirali su tempo igre u dodatnih pet minuta i sami pobedili hrvatskog šampiona.

Treba istaći odličnu igru u poslednjoj četvrtini Jovića i Cirbesa, dok je Lazić pogađap kod god je trebalo. Kod gostiju, dok su imali snage Pulen i Bilan, Cedevita se držala, kada su oni popustili u dodatnih pet minuta bilo je jasno da će Zvezda da dobije i povede 1:0 u seriji, pred revanš u Zagrebu narednog utorka.

Kvinsi Miler predvodio je crveno-bele sa 24 poena i 8 skokova, Majk Cirbes dodao je 19 poena i 11 skokova, Kinsi je imao 16 poena, Jović 14 uz 8 asistencija, a Lazić 12 uz 3 krađe.

Na drugoj strani, Pulen je bio veoma raspoložen sa 24 poena i 5-13 za tri poena, Bilan je imao 20 poena i 7 skokova, a Vajt je postigao 16 poena.

U prvom susretu polufunala plej-ofa, Mega Leks je u ponedeljak iznenadio Budućnost u "Morači" 85:81 i stigao na korak do finala.

45. minut - Lazić stavlja tačku na pobedu - 97:88. Zvezda vodi 1:0 u seriji.
44. minut - Bilan smanjuje - 89:86, opet drama. Miler, nova trojka, 92:86. Šou Milera u produžetku - 94:86.
43. minut - Gordić, prvi poeni u produžetku - 89:84.
42. minut - Trojka Kinsija - 85:82. Miler pogađa trojku - 88:82 i falul Gordića. Amerikanac za +7 Zvezde - 89:82.
40. minut - Cirbes sa linije slobodnih bacanja izjednačuje - 78:78. Pulen - 78:80. Cirbes koš i faul - 80:80. Mnogo sreće za domaćina. Babić pogađa sa linije slobodnih bacanja, Zvezda ima napad za produžetke ili možda pobedu. Još 28 sekundi do kraja. Jović pogađa - 82:82. Pulen promašuje trojku. Produžeci!!!
38. minut - Cirbes pogađa - 76:77.
37. minut - Pulen pogađa novu trojku, 22 poena - 72:74. Cirbes izjednačuje, ali s druge strane Pilepić pogađa trojku za novo vođstvo gostiju - 74:77.
36. minut - Vajt iz kontre - 67:71. Kinsi pogađa trojku - 70:71. Jović pogađa, opet vodi Zvezda -72:71. Mršić traži tajm-aut. Još 4 minuta i 10 sekundi do kraja.
35. minut - Miler se vratio na perket i odmah poen - 67:67. Bilan uzvraća - 67:69.
34. minut - Pulen pogaađa dve trojke za pola minuta - 65:67. Drama u "Pioniru".
33. minut - Vajt trojka iz neverovatne situacije. Cirbes u naletu - 63:59. Opet Cirbes - 65:61.
32. minut - Cirbes koš uz faul - 58:56. Ofanzivni skok Zvezde, Nemac pogađa samo jednom, ali Gudurić hvata odpadak i pogađa - 61:56.
30. minut - Nekoliko praznih minuta na obe strane. Bilan izjednačuje - 54:54. Posle tri četvrtine - 56:56.
27. minut - Konačno, Cirbes zakucava, samo četiri poena Nemca. Tehnička greška Žorića. Lazić pogađa trojku, 6:0 serija Zvezde. Miler u kontri zakucava - 54:52. Preokret crveno-belih.
26. minut - Dangubić ima četiri lične greške. Trojka Pulena - 46:50.
24. minut - Jović već 10 poena - 46:47.
23. minut - Nova serija gostiju - 42:47. Kinsi koš uz faul - 44:47.
22. minut - Trojka Milera u poslednjoj sekundi napada, 42:43. Vraća se Zvezda u nastavku.
21. minut - Prvi poeni Jovića u nastavku - 39:43.
20. minut - Laki poeni Gudurića u kontri - 37:41. Cedevita ima poslednji napad u prvom poluvremenu. Pilepić uz zvuk sirene - 37:43 Posle 20 minuta - +6 gostiju.
19. minut - Trojka Jovića - 35:36. Vajta vraća trojku - 35:39.
17. minut - Trojka Milera - 30:34. Dangubić konačno ubacuje oba slobodna bacanja, Zvezda se vraća posle tajm-auta Radonjića - 32:34.
16. minut - Trojka Babića, +4 gostiju - 31:27. Nova trojka Cedevite, Pulen - 27:34.
15. minut - Cirbes ima već tri lične greške. Problem za crveno-bele. Trojka Gordića, serija Cedevite 10:1. Kinsi vraća prednost domaćinu.
14. minut - Pilepić pogađa trojku - 25:21. Gordić za mini seriju gostiju - 25:23.
13. minut - Bilan već 10 poena - 24:18.
11. minut - Bilan ne da Zvezdi da se odlepi - 22:16. Lazić već šest poena - 24:16.

10. minut - Trojka Kinsija uz faul, Zvezda se odlepila - 20:13. Posle prve četvrtine, prednost domaćina - 22:14.

9. minut - Tvrd meč u "Pioniru". Čvrste odbrane, mnogo slobodnih bacanja.

7. minut - Trojka Lazića - 13:9. Zakucavanje Bilana - 14:11.

5. minut - Vajt poentira - 7:6. Kinsi postiže prve poene - 9:6. I Pulen postiže prve poene - 9:8.
4. minut - Bilan jedini rapsoložen kod gostiju - 7:4. Cirbes već ima dve lične greške.
3. minut - Trojka Milera - 7:2.
2. minut - Bilan uzvraća preko Cirbesa - 2:2. Dangubić siguran sa linije slobodnih bacanja  -4:2.
1. minut - Utakmica je počela. Cirbes postiže prve poena na meču - 2:0.
"Pionir" je ispunjen do poslednjeg mesta.